День української писемності та мови

9 листопада в Колківському ВПУ була проведена виховна година на тему «Навік пройшла пора безславна, цвіти і сяй, моя державна», присвячена Дню української писемності і мови.
Ведучими заходу були Бортнік Віка та Юрук Наталія.Учні декламували вірші, у яких розкривалося багатство української мови.
Радісну, щиру атмосферу свята піднесла пісня «Мова єднання», яку заспівала Бортнік Віка.Звичайно, українська пісня зачаровує своєю красою весь світ.
Тюхтій Павліна провела гру на краще знання прислів’їв.  На сцену було запрошено дві команди по 4 учасники, їм пропонували дописати незакінчені прислів’я.
На святі ведучі не могли не згадати українських письменників, які піднесли українську мову на високий п’єдестал. Це невтомні орачі художньої ниви – Іван Котляревський – зачинатель української літературної мови, Тарас Шевченко її основоположник, Леся Українка, Іван Франко, а також  велика плеяда літературних  зірок, на творчій спадщині яких почала розвиватися і набирати голосу українська мова.
На святі була показана презентація про мову та фільм про Нестора Літописця.
Виховний захід був закінчений молитвою про мову, яка славить рідну мову і підносить її до рівня святої великомучениці – Матері Божої.

 

Версія для друку