Основна інформація

У Колківському ВПУ є всі умови для якісної підготовки робітничих кадрів: два навчальні, громадсько-побутовий і лабораторний корпуси на 400 місць, 26 навчальних кабінетів і 9 лабораторій, 3 навчально-виробничі майстерні, автодром, трактородром, спортивний комплекс (4 спортивні зали, стадіон), 2 комп’ютерні класи, бібліотека, актова зала, їдальня, гуртожиток.
Технічний парк училища нараховує 36 тракторів різних марок, 11 вантажних і 6 легкових автомобілів, 2 комбайни “Дон-1500”, “Нива”, інші сільськогосподарські машини.
У своєму розпорядженні училище має 170 га сільськогосподарських угідь, з них 85 га – орної землі, на якій вирощують озимі та ярі зернові культури, картоплю, буряк, моркву.
Нині Колківське вище професійне училище налічує 420 учнів, які здобувають такі професії: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії “А, В, С”, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування ІІ та ІІІ розряду, водій автотранспортних засобів категорії “В,С”, кухар-кондитер, оператор комп’ютерного набору.
Допомагають оволодіти цими професіями висококваліфіковані педагоги, які вміло поєднують навчання з вихованням, прищеплюють любов до професії, прагнення зміцнити нашу державу своєю продуктивною працею. З них – 14 з вищими категоріями, 8 – звання “Старший викладач”, 3 – “Викладач-методист”, 4 – звання “Майстер ІІ категорії”, 8 – “Відмінник освіти України”, 1 – “Заслужений працівник ПТО України”, 3 – нагороджені медаллю ім. А.С.Макаренко.
Одним із важливих завдань в роботі колективу училища є створення матеріальної бази для всіх спеціальностей, використання інноваційних технологій, матеріалів у навчально-виробничому процесі, підготовки кваліфікованих, конкурентноспроможних робітників, здатних забезпечити собі майбутнє.

Історія училища

Колківське ВПУ – один з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів, з яким пов’язана історія становлення і розвитку професійно-технічної освіти Волині.

Воно було відкрите 13 лютого 1963 року. Біля витоків училища стояли педагоги-ентузіасти М. М. Сагайдак (перший директор), С.О. Гонтар, М.П. Жаб’юк, П.Я. Гудик, В.А. Григораш, В.М. Гапончук , Р.О. Рудь, Г.П. Шаповал, Я. І. Дудинський.

Знаменним для педагогічного колективу був 1976 рік: училище було переведене в розряд середнього сільського профтехучилища. Поряд з технічною освітою була введена загальноосвітня підготовка.

80-90 роки – роки злету училища. Було обладнано 12 кабінетів загальноосвітніх, 10 кабінетів і 7 лабораторій фахових предметів. Навчальний полігон, автодром стали найкращими в області і в Україні. У 1979 році присуджено І місце серед сільських професійно-технічних навчальних закладів України. У 1980 році училище занесене на Республіканську дошку пошани. У 1984 році досвід роботи педагогічної ради впроваджували усі професійно-технічні заклади Радянського Союзу.

На базі училища з 1979 по 1981 рр. проводились Всеукраїнські змагання з професії тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

З 1986 року в училищі стала працювати Республіканська школа передового педагогічного досвіду викладача фахових предметів Р.О. Рудя.

У 1988 році училище зайняло ІІІ місце в Радянському Союзі за організацію збереження техніки.

З 1990 році заклад почав готувати спеціалістів з професій кухар-кондитер та кравець.

Наказом Міністерства освіти України №78 від 24 липня 1992 року Колківське СПТУ-24 було реорганізовано у вище професійне училище.

З 2004 року на базі Колківського ВПУ діє регіональний навчально-практичний центр з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців агропромислового виробництва.