Одинадцять років війни, три роки повномасштабної військової агресії російської федерації проти суверенної держави задля знищення всього, що має назву «Україна», «українець», «українське»… Три роки військової боротьби за українську державність, національну ідентичність. В умовах геополітичних протистоянь важливою складовою є внутрішній бій за єдність нації, міцність та стійкість кожного до інформаційних впливів російської федерації та намагань розхитати стабільність у суспільстві, адже так важливо вберегти молодь від втягнення у протиправні дії на користь держави-агресора. Утвердження української ідентичності з початком війни стало складовою національної безпеки України.
27 лютого 2025 року на базі НМЦ ПТО у Волинській області відбулося спільне засідання обласної методичної секції класних керівників та творчої майстерні педагога з формування української національної та громадянської ідентичності.
Мета заходу – підведення підсумків роботи творчої майстерні, презентація творчих здобутків та визначення завдань для подальшої роботи.
У вступному слові Світлани Юрченко, методист НМЦ ПТО у Волинській області, акцентувала увагу на особливостях проблеми національної ідентичності в Україні, ролі педагога у формуванні ідентичності, підвела підсумки роботи творчої майстерні за останні роки.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Колківського ЦПО.
Наталія Гичко поділилась досвідом роботи на тему «Музей як форма позаурочної роботи з формування української національної та громадянської ідентичності».
В ході засідання відбулася розмова, де озвучено поради, які форми роботи доцільно використовувати класному керівникові для формування у здобувачів освіти інтересу до минулого, як позбутися у мовному середовищі засилля іншомовних слів, як заохотити вихованців до читання книги тощо.
Насамкінець учасники засідання поділилися враженнями, використавши гугл-анкету, висловили пропозиції та побажання стосовно проведення подальших семінарів.
Версія для друку