3 лютого 2025 року педагоги Колківського ЦПО були учасниками другої онлайн зустрічі партнерів консорціуму для обговорення проєктної пропозиції в рамках програми Erasmus+ Розбудова потенціалу в ПТО (ERASMUS-EDU-2025-CB-VET).
Програма Erasmus+ Розвиток потенціалу в галузі професійної освіти та навчання (CBVET) встановлює багатостороннє партнерство між організаціями ПТО в Литві, Латвії та Україні. Його основна увага спрямована на вдосконалення механізмів забезпечення якості в закладах ПТО, сприяючи сталому соціально-економічному розвитку в Україні. Звертаючи увагу на актуальність, доступність і оперативність систем ПТО, програма сприяє покращенню відповідності навичок потребам ринку праці та стратегіям регіонального розвитку.
Цілі SMART для проекту VET-Bridge
1. Розбудова потенціалу
До кінця проекту (за 2 роки) навчить принаймні 100 викладачів та адміністраторів ПТО по всій Україні щодо впровадження систем забезпечення якості та методів професійного навчання, орієнтованих на попит, досягнувши мінімального рівня задоволеності 85% на основі оцінок після навчання . Підвищать кваліфікацію 20 литовських і латвійських викладачів і адміністраторів
2. Структура забезпечення якості
Розробити та пілотувати комплексну систему забезпечення якості в 6 українських закладах професійно-технічної освіти до кінця 2-го року, при цьому принаймні 80% пілотних закладів повідомлять про покращення інституційної діяльності та задоволеності зацікавлених сторін протягом шести місяців після впровадження.
3. Створення VETNet
Створить стійку транснаціональну мережу (VETNet), яка об’єднає принаймні 30 працівників професійно-технічної освіти з Литви, Латвії та України до 2-го року, сприяючи проведенню щонайменше 6 транскордонних заходів з обміну знаннями та досягнувши принаймні 90% утримання учасників серед учасників.
4. Інноваційні навчальні програми
Розробити, впровадити та апробувати програми забезпечення якості за допомогою 5 нових модульних програм професійного навчання в ключових секторах економіки (наприклад, «зелені» робочі місця, цифрові навички) в Україні, узгоджені з потребами ринку праці, до 2-го курсу, з принаймні 75% зареєстрованих студентів успішне завершення програм і забезпечення відповідної роботи або стажування протягом 12 місяців.
5. Узгодження політики та поширення
Створити комплексний набір інструментів політики та набір вказівок щодо інтеграції реформ ПТО з місцевими, регіональними та національними стратегіями до кінця проекту, забезпечивши розповсюдження серед принаймні 200 зацікавлених сторін (наприклад, політиків, представників галузі та освітян) у трьох країнах. країни-учасниці.

Версія для друку