Круглий стіл з науковцями Інституту ПТО НАПН України

Важливою подією в училищі став «круглий стіл» на тему «Розвиток можливостей учнів професійно-технічного навчального закладу в працевлаштуванні». Він був організований як результат співпраці науковців Інституту професійно-технічної освіти НАПН України з педагогами Колківського ВПУ. Адже ще з 8 червня 2017 року на базі Колківського ВПУ проводиться експеримент всеукраїнського рівня за темою «Організаційно-педагогічні умови створення і функціонування Центру професійної кар’єри учнівської молоді», метою якого є перевірка результативності моделі формування кар’єрної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників, створення організаційно-предметного середовища консультування з професійної кар’єри у закладах професійної освіти, зокрема у формі Центрів професійної кар’єри.

Під час «круглого столу» про співпрацю Волинського обласного центру зайнятості з Центром професійної кар’єри Колківського ВПУ розповів його директор Р.В.Романюк. Методист НМЦ ПТО Волині О.Ф.Добровольська поділилась досвідом створення центрів професійної кар’єри у системі ПТО Волині.

Про організаційно-педагогічні проблеми створення і функціонування Центрів професійної кар’єри повідомила вчений секретар Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, доцент, Базиль Людмила Олександрівна.

Завідувач лабораторії професійної кар’єри Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Закатнов Дмитро Олексійович розповів про організацію та проведення педагогічного експерименту, який проводиться на базі Колківського ВПУ.

З системою розвитку кар’єрних орієнтацій учнівської молоді учасники «круглого столу» ознайомилися через виступ В.Ф.Орлова, головного наукового співробітника лабораторії професійної кар’єри Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктора педагогічних наук, професора.

Алєксєєва Світлана Володимирівна, старший науковий співробітник лабораторії професійної кар’єри Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник розповіла про систему онлайн-консультування з розвитку професійної кар’єри у професійно-технічних навчальних закладах.

Учасники «круглого столу» ознайомилися з Центром професійної кар’єри училища, вивчили його роботу та відвідали тренінгові заняття «Самопрезентація. Вміння досягти успіху», яке провела Г.К.Кучмик, профконсультант Колківського ВПУ.

В ході засідання відбулось обговорення актуальних проблемних питань професійної (професійно-технічної) освіти, професійної орієнтації учнів, кар’єрного консультування та розвитку кар’єрної компетенції майбутніх фахівців.

За результатами обговорення учасники засідання схвалили рекомендації, що будуть спрямовані на підвищення ефективності впровадження методики формування кар’єрної компетентності майбутніх фахівців у закладах професійної освіти.

Версія для друку