Участь Колківського ВПУ у Всеукраїнській програмі «Healthy Challenge»

Колківське ВПУ упродовж трьох тижнів  брало участь у Всеукраїнській програмі «Healthy Challenge», яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення.

Програма має на меті популяризувати здоровий спосіб життя серед молоді.  Цього року до участі приєдналося 45 закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти у Закарпатській, Львівській, Волинській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій, Чернігівській та Черкаській областях України.Суть реалізації Програми полягає у проведенні змагання із міні-проєктів та активностей на тему здорового способу життя протягом трьох тижнів (листопад-грудень 2020 року), які відповідають трьом тематичним блокам здорового способу життя: психічне здоров’я, профілактика інфекційних хвороб, фізичне здоров’я.Під час першого тижня «Психічне здоров’я» в училищі були проведені такі активності: анкетування «Здоровий спосіб життя», експрес-інформування «Разом за психічне здоров’я у всьому світі» в Zoom, година міркувань «Як боротись зі стресом», виготовлення та розповсюдження електронних пам’яток- порад психолога «Стрес: як його уникнути», міні-тренінг «Як не стати жертвою стресу та депресії», анонімне анкетування про випадки булінгу (цькування) в училищі, конкурс есе «Моя зустріч з булінгом», розповсюдження порад-листівок «Як діяти учневі – жертві булінгу», конкурс презентацій «Вплив психоактивних речовин на репродуктивне здоров’я». Ці заходи сприяли розвитку зацікавленості молоді у веденні  здорового способу життя.  Участь учнів у заходах  сприяла стабілізації психічного стану учнів, розвинула вміння шукати шляхи виходу зі складних ситуацій, особливо пов’язаних із булінгом, уникати небезпечних хвороб, зберегти репродуктивне здоров’я, покращити якість життя, відмовитись від шкідливих звичок. Здобувачі освіти зрозуміли, що вживання психоактивних речовин витісняє духовність, є ознакою слабкості та погіршує психічне здоров’я.

Тиждень «Профілактика інфекційних хвороб» розпочався з інформ-дайджесту «Репродуктивне здоров’я молоді» в рамках соціальної перерви «Здоров’я +». Також були проведені брейнштормінг «СНІД: подумай про майбутнє», флешмоб «Стоп СНІД», бесіди-застереження з медичним працівником «Інфекції, які передаються статевим шляхом та засоби контрацепції, вірус папіломи людини. Як уберегти своє здоров’я», онлайн конкурс «Стоп COVID-19», челендж з дотримання правил безпеки в умовах пандемії під девізом «Хочеш себе убезпечити – роби як я». Учні поглибили знання з проблеми здорового способу життя. Участь у заходах сприяла формуванню цілісного уявлення учнів про репродуктивне здоров’я, розвинула розуміння цінності родинних стосунків та відповідального батьківства. Це сприяло виробленню поведінкової мотивації до збереження здоров’я. Такожпідвищився рівень знань про хвороби, що передаються статевим шляхом.Учні переконалися, що потрібно дотримуватись безпечної поведінки для того, щоб бути здоровими. У молодих людей сформувалась усвідомлена і відповідальна позиція по відношенню до свого здоров’я, щодо профілактики і захисту від COVID-19.Упродовж тижня фізичного здоров’я такі заходи, як  презентаційне дефіле «Наш дрес-код: спортивна фігура, сила, легкість, настрій і позитив», відеочелендж – лайфхак «Вода – основа життя», фотоконкурс «Мій здоровий спосіб життя», сеанси релаксу з використанням дихальних вправ, презентаційний бар-кемп «Тарілка здорового харчування», конструктор Стіни правди раціонального харчування, інформаційна година «Фізичні вправи та здоров’я», поради від команди «Служба безпеки здоров’я», челендж з рухової активності під девізом «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація»,  турнір знавців здорового способу життя, челендж «Роби як я, роби краще», активний відпочинок «З першим подихом зими на лижі», конкурс буклетів «Сучасне харчування: модно і корисно», анкетування «Здоровий спосіб життя» сприяли залученню молоді до спорту та популяризації здорового способу життя. Було акцентовано увагу на зв’язок між здоров’ям і харчуванням. Учні закріпили знання про користь фізичних вправ і здорового харчування, зрозуміли, як шкідливі звички впливають на здоров’я. Це сприяло  розвитку відповідальності за збереження свого здоров’я та бажання вести здоровий спосіб життя.У результаті участі у програмі «Healthy Challenge» збільшилась кількість учнів, які зацікавились здоровим способом життя. Цьому сприяла велика кількість цікавих і різноманітних інтерактивних активностей, які відбувалися в училищі.

Версія для друку